Obrazek wpisu Domowe sposoby na odchudzanie

Domowe sposoby na odchudzanie

Czy odchudzanie w domu jest możliwe? Skuteczne? Jak długo da się wytrzymać? Czy waga nie wróci? Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym wpisie. Gdyby było niemożliwe, nieskuteczne, gdyby nie dało się wytrzymać a waga wracała – nie byłoby bloga o odchudzaniu Zaczynam Teraz i nie pisałabym tego tekstu 🙂

Potrzebujesz motywacji, najlepiej w dużych ilościach i od zaraz?
Odbieraj co tydzień listy ze słowami zachęty i inspiracji.

Czym jest domowy sposób na odchudzanie? W powszechnie przyjętym rozumieniu to sytuacja, gdy nie wyjeżdżamy na żadne wczasy odchudzające ani nie korzystamy ze zorganizowanej pomocy w tym zakresie. Czy to jednak oznacza, że musimy być w tym same? Absolutnie nie!

Oznacza to, że będziemy nie tylko wykonawcami poszczególnych czynności, ale że same je sobie zaplanujemy i zorganizujemy, bo tym są właśnie domowe sposoby odchudzania. A pomysły naszego autorstwa realizujemy zawsze z większą energią.

Może w tym miejscu zastanawiasz się, skąd będziesz wiedziała, że to, co zaplanujesz, będzie dobre dla Twojego zdrowia a przede wszystkim – skuteczne w takim domowym odchudzaniu?

Jak schudnąć w domu

Odchudzanie w domu nie oznacza odchudzania w izolacji i jeśli wiesz, że np. Twój stan zdrowia wymaga konsultacji lekarskiej zanim zaczniesz cokolwiek zmieniać, zrób podstawowe badania. Jeśli czujesz i wiesz z doświadczenia, że z biegiem czasu Twoja motywacja będzie coraz słabsza bo masz skłonności do wyznaczania trudnych do zrealizowania celów – umów się na konsultację indywidualną z coachem. W czasie takiej rozmowy wspólnie wypracujemy najlepszą strategię.

Cała wiedza o sobie, zdobywane nawyki, uczenie się – metodą prób i błędów, bo przecież tak się właśnie uczymy – jakie przynosi domowe odchudzanie, możemy potem przenieść w dowolne miejsce na ziemi 🙂

Nikt nie stawia przed nami gotowych dań dietetycznych, nikt nie wydaje nam poleceń dotyczących konkretnych ćwiczeń, dlatego szukamy rozwiązań, które są dostępne tu gdzie na co dzień żyjemy. Robimy zakupy w najbliższym sklepie i wybieramy produkty możliwie najzdrowsze. Wykorzystujemy aktywnie nasze codzienne zajęcia tak by całość naszych zmian była jak najmocniej wpisana w zadania wykonywane każdego dnia. W ten sposób wyrabiamy w sobie nawyk szukania możliwości. Aktywnego szukania, nie tylko poprzestawania na tym, co ktoś nam zaproponuje.

Jak ćwiczyć w domu

Wiesz jakie są najlepsze ćwiczenia odchudzające w domu? Regularne. To nie musi oznaczać: codzienne. Regularne, czyli systematycznie powtarzane tak by nasze ciało mobilizowało się do wysiłku, do pracy. Jest stworzone do ruchu i potrzebuje go, a my potrzebujemy od 6 do 8 tygodni by wypracować nawyk.

Czekasz na efekty aktywności fizycznej? Jesteś bliska rezygnacji? Minibook Motywacja do ćwiczeń gdy waga nie spada: 6 powodów pomoże Ci wytrwać i osiągnąć cel. Kup teraz za 7 zł.

Jak to zrobić? Jak ćwiczyć w domu żeby schudnąć? Ćwiczenia będą skuteczne jeśli dopasujesz je do własnego rytmu dnia i kondycji. Lubisz tańczyć? Masz energię wczesnym rankiem? Przeznacz 15 minut na taniec przy ulubionej muzyce. Wolisz ruch na świeżym powietrzu? Zdecyduj się na powrót z pracy na piechotę wysiadając choćby jeden przystanek wcześniej. Odpręża Cię delikatna muzyka i nie lubisz gwałtownego zmęczenia? Poszukaj filmików z ćwiczeniami rozciągającymi, prezentowanymi przez specjalistów.

Sprawdzaj, testuj, rozmawiaj z zaufaną osobą. Jeśli po tygodniu czy miesiącu wybrane przez Ciebie ćwiczenia na odchudzanie w domu przestaną przynosić Ci radość – zmień je. Może Twój organizm upomina się o inny rodzaj wysiłku. Ważne, by przygotować sobie również takie rozwiązanie, które będzie dla Ciebie „planem awaryjnym”. Co zrobisz, gdy ze względu na złe samopoczucie, brzydką pogodę czy inne nieprzewidziane okoliczności nie będziesz mogła ćwiczyć tak jak zwykle?

Potrzebujesz motywacji, najlepiej w dużych ilościach i od zaraz?
Odbieraj co tydzień listy ze słowami zachęty i inspiracji.

Jakie ćwiczenia na schudnięcie w domu wtedy wybierzesz, żeby nie mieć poczucia, że właśnie gubisz coś wypracowanego z takim trudem? Albo żeby nie zmuszać organizmu do wysiłku, który w danej chwili przekracza jego możliwości? O co wtedy zadbasz? W jaki inny sposób okażesz samej sobie, że nie rezygnujesz z odchudzania, tyko modyfikujesz sposoby właśnie dlatego, że o siebie dbasz?

Odpowiedzi na pytanie jak ćwiczyć w domu aby schudnąć jest tyle, ile Czytelniczek tego tekstu 🙂 Z największą determinacją realizujemy te plany, które my same tworzymy, w oparciu o to co dla nas ważne i możliwe do zrealizowania. Tam gdzie między celem a naszym obecnym miejscem widzimy przepaść, zwykle się cofamy. Tam, gdzie dostrzegamy miejsce na postawienie pierwszego, drugiego, dziesiątego Małego Kroku, stawiamy go, bo także cel staje się realny.

Dlatego jest mi tak bliska metoda Małych Kroków i tak ją lubię w pracy z Kobietami. Chcesz sprawdzić jak się ze mną pracuje? Spotkajmy się na konsultacji indywidualnej w Warszawie lub online:)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *